V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Haloweenské pohoštění pro malé nezbedníky

Haloween ve společnosti vašich nejbližších může být opravdu legrační kratochvíle, obzvlášť, když máte doma malé uličníky. Co jim uspořádat takovou menší halowwenskou party s kostýmy a strašidelným občerstvením? Zabavte je a zasvěťte do světa kreativity!

Zažijte fantastický Haloween s vašimi nejmilejšími dítkami a udělejte jim ho nezapomentelný! Přibližte jim tradice a zároveň je u toho pobavte a vytvořte jim ,,hrůzostrašné pamlsky".

Halloween je u nás stále populárnější. Je vnímán jako svátek rozsvícených dýní a strašidelných kostýmů, které v tomto čase můžete potkávat jak na zahradách domů, tak různých dekorací. Nemáte ještě doma lucernu z vydlabané dýně? V Americe se děti v předvečer Svátku všech zesnulých vydávají ve strašidelných maskách na koledu a za odměnu získávají sladkosti. U nás se slaví 2. listopadu jako den Památky zesnulých, tzv. Dušičky, kdy vzpomínáme na naše zemřelé, navštěvujeme hřbitovy s kyticemi a zapalujeme svíčky. Skvělá příležitost, jak dětem přiblížit atmosféru tohoto svátku - halloweenská party!

A co pro své koledníčky můžete připravit?

Strašidelné svačinky se podávají!

 

Pavoučí vajíčka

Klasické plněné vejce střeží obří černý pavouk! Jedna černá oliva tvoří jeho tělíčko a druhá je nakrájená do podoby nožiček. Také máte husí kůži?

Pavoucci

Netopíří muffinky

Jak si ozdobit třeba dýňové cupcakes dle našeho receptu? Jedna Oreo sušenka tvoří tělíčko a jedna kakaová BeBe sušenka tvoří křídla netopýra. Pak už stačí vytvořit z cukrové polevy tvořítkem očička a netopýrci jsou mezi živými.

Netopyrci

Nemocná jablíčka

Kdopak to vypadá nemocně? Ba přímo zeleně? Zelená jablíčka obvázaná gázou vzbuzují opravdový soucit.

Nemocna jablicka

Sušenkové hrobečky

Rozmačkejte sušenky, navrstvěte na ně tvaroh a nahoru zase vrstvu sušenek. Jeden cukrářský piškot vyzdobte nápisem R.I.P. a zapíchněte dovnitř - odpočívejte v pokoji, milí pozůstalí!

Susenkove hrobecky

Trolí Popcorn

Trošku to vypadá, že tenhe Popcorn oživl, nemrknul na vás zrovinka? Takováto mňamka je pro každého účastníka opravdovou výzvou! Co dokáže bílá cukrářská poleva obarvená zeleným potravinářským barvivem a pár bílých čoček :)

popcorn

Čarodějnická košťata

Famfrpál může začít! Každá slaná tyčinka suplující tyč koštěte má svůj chvost nakrájený z eidamu a připevněný stéblem pažitky. Kdo doletí dále?

Carodejnicka kostata

Vyděšená ovocná skvadra

Zachovejte paniku! Něco se děje. Snad se nebojíte? Oloupaná mandarinka, která má ve středu zapíchnutý kousek zelené papriky či  řapíkatého celeru je k nerozeznání od dýně, z čehož je banán s vyděšeným obličejem z čokoládové polevy zmaten.

Vydesene ovoce

Spidermani 

Kdo by nechtěl mít cukrátko Spidermana? Na červené jablíčko napíchnuté na špejli namočené v karamelu (jednoduše rozpusťte cukr s trochou smetany v hrnci) nalepíte kus mashmallow, který vyříznete do tvaru očí a pak už jen dokončíte ,,spidermaní" převlek zdobítkem naplněným čokoládovou polevou.

Spidermani

Vysmáté mandarinky a skorobezhlaví pomerančáci

Toto je opravdu super jednoduchý tip - nakreslete mandarinkám obličejíčky černou fixkou  - ať už veselé či hrozivé - a pomeranč vyřezejte nožem. Děti vám určitě rádi pomohou :)

Hruzostrasne citrusy

 

Už jen převléknout do kostýmů a halloweenská party může začít!