V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Kámen v kuchyni

Pokud trávíte v kuchyni hodně času, může vás vaření brzo začít nudit, že? I kuchyňskému stereotypu se můžete vyhnout. Stačí se ale držet nejnovějších trendů z celého světa a o zábavu a inovaci máte postaráno!  Kamenný efekt je novinka, které je v italské kuchyni stále populárnější a my ji chceme pořádně predstavit i vám!

Pokud trávíte v kuchyni hodně času, může vás vaření brzo začít nudit, že? I kuchyňskému stereotypu se můžete vyhnout. Stačí se ale držet nejnovějších trendů z celého světa a o zábavu a inovaci máte postaráno!  Kamenný efekt je novinka, které je v italské kuchyni stále populárnější a my ji chceme pořádně predstavit i vám!

Co je to vaření technikou na kameni („stone cooking“) a kamenný efekt?

Vaření a pečení na kameni je jednou z nejzajímavějších technik vaření vůbec a přináší opravdu pozoruhodné výsledky pokud jde o chuť a vzhled jídla. Kameny na pečení jsou v podstatě velké ploché pomůcky s jemně drsným povrchem. Při vaření se celá plocha kamene rozehřeje, což umožní teplu se rovnoměrně rozšířit do celého jídla a postarat se tak o perfektní výsledky. Mnozí kuchaři používají kámen na pečení chleba, pizzy, masa či sušenek, ale dají se využít i na přípravu mnoha jiných jídel.

Super – ale proč je to tak komplikované?

Pečení a vaření na kameni je úžasná technika, ale může být i poměrně náročná. Pokud používáte kámen na pečení, musí vám sednout do trouby a měli bzste se o něj starat, což je v klasické troubě celkem složité. A to už vůbec nemluvíme o tom, že čištění kamene není zrovna tou nejjednodušší věcí na světě. Mnozí kuchaři, kteří byli zprvu kameny na pečení nadšeni, se této techniky vbrzku vzdali, protože s ní prostě bylo moc práce.

A co kamenný efekt?

A dostávame sa ke kamennému efektu, který spojuje všechny výhody vaření na kameni, ale bez otravných nevýhod. Kamenný efekt v podstatě znamená, že na povrchu pánve, hrnců či jiného nádobí, je kamenná vrstva, ktorá má úžasné schopnosti a vlastnosti kamene – a hlavně, nijak vaření nekomplikuje. Je to mimořádně jednoduché a extrémně účinné – hlavně ty výsledky jsou skutečně chutné!

Jaké jsou výhody kamenného efektu?

Vaření na kameni má množství báječných benefitů, díky kterým je tak populární i přes to, že se používalo na vaření už před tisíciletími! Jídlo je velice rychle hotové a samotné vaření je o mnoho jednodušší. Právě proto se příprava pokrmů na kamenech a kamenný efekt stávají trendem v oblasti vaření.

Kámen je nereaktivní

Zatímco mnohé materiály, používané v dnešní době na vaření, obsahují složky, které mohou škodit našemu zdraví, kámen je čistě přírodní a chemicky stabilní, což znamená, že je to ta zdravější volba pro vaše tělo. Materiály jako hliník a meď uvolňují v některých případech po dobu vaření do jídla kovy, což ovlivňuje chuť a jídlo pak navíc obsahuje toxiny. Pokud chcete pro své tělo a svoji rodinu to nejlepší a nejzdravější, kámen je je bezpochyby ta nejlepší volba.

Kámen zabezpečuje rovnoměrné vaření

Kámen je velice efektivní, pokud jde o udržení tepla a jeho rovnoměrnou distribuci, proto je jídlo na něm uvařené přímo dokonalé. Je to obzvlášť důležité při přípravě citlivých pokrmů, které musí být „tak akorát“, jako jsou například steaky a další druhy masa. Získáte kůrčičku krásně dohněda a pefektně šťavnatý střed, které společnými silami zavedou vaše chuťové buňky do ráje!

Kámen je mimořádně odolný

Co je ta nejodolnější věc, která vás napadne? Jojo... ne nadarmo se říká „odolné jako kámen“. Dá se jen těžko zničit a to samé lze říci i o pánvičkách, pekáčích a hrncích s kamenným efektem – jsou téměř nezničitelné. Znamená to, že je budete moci používat dlouhé roky a stále budou schopné přežít většinu nehod, které se v kuchyni čas od času přihodí. Kámen je také úžasně odolný vůči teplu, takže vaše nové nádobí obstojí i v pekle omylem puštěné plotýnky.

Kámen se nelepí

Hrnce a pánve, na kterých se jídlo přilepí, jsou asi tím nejhorším, co můžete v kuchyni mít (kromě molů) – nejen že vás to otravuje, ale také to pokazí chuť jídla. Krom toho vás to donutí strávit jistý čas drhnutím takto poznamenaného nádobí. Někteří se pak snaží přichycení předejít tím, že použijí o mnoho více oleje, což se pak opět odrazí na chuti – a ve finále i na výživových hodnotách pokrmu.  Díky kameni můžete na podobné nepříjemnosti snadno zapomenout a už si jen užívat vaření. Nic se nepřichytí – a ta chuť! Už jste to zkusili?