V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Lehká jídla pro letní dny

Léto je tu a zřejmě nebudete chtít trávit příliš času u plotny. Současně vám ale období krátkých sukní a triček bez rukávů připomíná, že se vám během zimy povedlo nabrat pár kilo navíc. Jestli chcete udělat něco pro svůj životní styl, proměnit své tělo a užít si léto naplno, přinášíme vám pár skvělých tipů na báječná lehká letní jídla.

Léto je tu a zřejmě nebudete chtít trávit příliš času u plotny. Současně vám ale období krátkých sukní a triček bez rukávů připomíná, že se vám během zimy povedlo nabrat pár kilo navíc. Jestli chcete udělat něco pro svůj životní styl, proměnit své tělo a užít si léto naplno, přinášíme vám pár skvělých tipů na báječná lehká letní jídla.

Používejte pouze olivový olej

Olivový olej je ohromně zdravý, a to nemluvíme o jeho lahodné chuti, takže senzačně nahradí jiné druhy tuků, které obyčejně při vaření a přípravě jídel používáte. Jednoduše pokapejte své jídlo olivovým olejem místo másla, margarínu nebo rostlinného oleje a vychutnejte si ho! Ale buďte opatrní: i když má olivový olej mnohé výhody, je to stále tuk a tak obsahuje docela dost kalorií – chcete-li zhubnout, používejte ho s mírou!

Vyhýbejte se bramborům, rýži a těstovinám

Potraviny bohaté na škroby nejsou velmi lehkou volbou, a už vůbec ne v kombinaci s masem. Pokud si chcete vychutnat lehčí jídla, vyměňte přílohy plné škrobu za grilovanou zeleninu. Připravit ji je hračka a je tak chutná, že vám ty brambory, rýže a těstoviny nebudou ani trochu chybět!

Kdykoliv to jde, dejte si krůtí nebo kuřecí maso

Krůtí a kuřecí maso představuje velice lehkou alternativu jiných druhů masa, takže byste mu měli dát přednost, kdykoliv to je jen možné. Můžete jej grilovat jako steaky, přidat do jídel s rýžovým nebo těstovinovým základem, vložit do sendvičů, přimíchat do salátů nebo z něj připravit hamburgery – chutná báječně v jakékoliv kombinaci a vaše jídla budou díky němu lehčí a zdravější.

Dejte si místo zákusku ovoce

Léto je sezónou chutného čerstvého ovoce, tak proč se zaplácávat těžkými smetanovými dezerty, kdy si můžete užívat to nejlepší, co může příroda nabídnout? Ale jestli se snažíte shodit pár kilo, tak opatrně: ovoce má vysoký obsah cukru, takže ve větším množství vaší postavě neprospěje. Tak jako tak je to stále zdravější volba, než si dát dort nebo zmrzlinu ze supermarketu, takže ovocem místo tradičního zákusku nikdy nic nezkazíte.

Zaměňte zmrzlinu za mražený jogurt

Jestli se necítíte na záměnu zákusku ovocem, nabízejí si i jiné možnosti, které jsou stejně lahodné jako zmrzlina, ale lehčí. Například můžete vyzkoušet mražený jogurt: je krémový, je ledový, je výtečný a obsahuje méně kalorií než obyčejná zmrzlina. Jen se nenechte zlákat čokoládovou polevou a máte vyhráno!

Sestavte svůj jídelníček ze salátů

V horkých letních dnech máte skvělou příležitost vyzkoušet všechny výhody salátů. Jsou hotové za chviličku, takže nemusíte trávit v kuchyni věčnost, jsou lehké, pomáhají vám udržovat štíhlou postavu, jsou osvěžující, takže vám nebude takové horko, a jsou také ohromně chutné. Potřebujete ještě nějaký důvod, proč prozkoumat úžasný svět salátů?

Pijte opravdu hodně vody

Voda je důležitá ve všech obdobích roku, ale během horkých letních dnů je absolutně nezbytná. Zkuste vypít alespoň 2 až 3 litry za den, a pokud je horko, tak i více. Voda vás nejen hydratuje a tím zajišťuje, že má vaše tělo všechno, co potřebuje, ale také zaplní váš žaludek a tak nebudete mít takový pocit hladu. Už zřejmě víte, že pocit hladu často nebývá vlastně hlad, ale žízeň, tak zkuste vždycky nejdřív vypít sklenici vody.

Solte méně

Jestli je něco, co mají všechny moderní jídla společné, pak je to vysoký obsah soli. Naše těla potřebují sůl, ale ne v takovém množství, které přijímáme. Veškerá přebytečná sůl může vyústit ve zdravotní problémy, nemluvě o tom, že se po ní necítíte nejlépe. Léto je skvělou příležitostí dát si od soli prázdniny: jídlo může chvíli chutnat trochu zvláštně, ale žádný strach – nebude to trvat ani týden nebo dva a rychle si na to zvyknete. Potom si můžete konečně vychutnávat zdravá jídla bez přebytečné soli!