V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Nejnovější trend v kuchyni: domácí řecký jogurt

Jogurty typu „super light“, zahuštěné kdečím a zbavené všeho, včetně zdraví prospěšných látek už naštěstí nejsou v módě. Teď letí zdravé, plnohodnotné potraviny, upravované tak, aby v nich to důležité zůstalo skutečně zachováno.

Hustý, krémový jogurt s vysokou výživovou hodnotou se rychle stal hitem našich snídaní a svačinek, ale i nedílnou součástí mnohých pokrmů.

Jogurty typu „super light“, zahuštěné kdečím a zbavené všeho, včetně zdraví prospěšných látek už naštěstí nejsou v módě. Teď letí zdravé, plnohodnotné potraviny, upravované tak, aby v nich to důležité zůstalo skutečně zachováno.

Hustý, krémový jogurt s vysokou výživovou hodnotou se rychle stal hitem našich snídaní a svačinek, ale i nedílnou součástí mnohých pokrmů.

Proč řecký jogurt

Řecký jogurt je mnohem hustější a krémovější než běžný jogurt. K jeho přípravě je třeba dvojnásobné množství mléka oproti normálnímu jogurtu – proto je také dražší. Tradiční recepty obsahují kravské nebo ovčí mléko, řecký jogurt z ovčího mléka však naleznete pouze ve specializovaných obchodech, nebo na některých farmách.  

Řecký jogurt obsahuje méně sacharidů a vice proteinů

Stejně jako u normálního jogurtu, i zde je celý trik založen na práci mléčných kultur, které zpracovávají mléčný cukr – laktózu. Během výroby se z něj ale odstraňuje syrovátka, díky čemuž je vhodný i pro lidi s intolerancí laktózy. Řecký jogurt je výjimečný tím, že obsahuje méně cukrů a perfektně vyváženou porci tuků a proteinů, může obsahovat až třikrát více bílkovin než normální jogurt. Není divu, že je považován za „superpotravinu“. Díky svému složení je oblíbenou složkou mnohých diet i jídelníčků aktivních sportovců, vysoký obsah proteinů pomáhá při regeneraci svalů a jejich ochraně.

Jak to, že je řecký jogurt tak krémový?

Kouzlo husté a krémové konzistence spočívá v přípravě, během níž je cezen a protlačován. Tímto způsobem dochází k odstranění tekuté syrovátky, výsledná hustota je někde mezi běžným jogurtem a tvarohem.

Domácí řecký jogurt

Pokud toužíte po zdravém jogurtu bez umělých náhražek a přídavků, není nic jistějšího, než si ho vyrobit doma sami. Krom toho, že bude chutnější a zdravější, vyjde vás mnohem levněji, nežli v supermarketu.

Co budete potřebovat?

K výrobě svého prvního řeckého jogurtu budete potřebovat kelímek zakoupeného řeckého jogurtu a dva litry čerstvého plnotučného mléka. Mléko nesmí být homogenizované!

             Příprava:

  • Nalejte mléko do kastrolu a přiveďte k varu.
  • Pečlivě mléko míchejte, aby se neudělal škraloup.
  • Jakmile se vaří – sundejte pánev z vařiče a přikryjte ji.
  • Pár hodin nechte mléko chladnout – mělo by být jen lehce vlažné. Poté jej smíchejte s kelímkem zakoupeného řeckého jogurtu, opět přikryjte a nechte přes noc odležet.

Druhý den ráno bude hrnec plný hustého jogurtu. Použijte lžíci nebo naběračku a seberte řídkou syrovátku. Syrovátka je nutričně velice cenná, můžete do ní přimixovat třeba ovoce a udělat tak výborný osvěžující nápoj.

Toužíte-li po ještě hustějším jogurtu, vložte do cedníku gázu a propasírujte jogurt.

V ledničce vám jogurt vydrží až týden. Pokud ho máte raději hustější, použijte k nabrání naběračku- a berte ho pěkně ode dna. Preferujete-li spíše řidší konzistenci, není nic snazšího, než ho před konzumací trochu naředit.

Poslední porci schovejte

Jakmile jednou začnete s přípravou domácího jogurtu, nezapomeňte pokaždé nechat poslední porci stranou, nebudete pak muset kupovat startovací jogurt v obchodě. Konečný výsledek bude navíc ještě lepší a chutnější.Použití domácího jogurtu

Dáváte-li si s oblibou jogurt k snídani, můžete do něj zkusit přidat pár kousků ovoce, jablečné pyré, marmeládu, med, oříšky… Výtečný je také při přípravě salátových dresinků, nebo k zalití vloček.

Skvělý je i mražený!

Řecký jogurt je neuvěřitelně chutný také v mražené podobě, jak se můžete přesvědčit sami. Nejlepší je použít zmrzlinovač, ten zabrání formování ledových krystalků v textuře zmrzliny. Zmrzlinovač ale nemá doma každý. Pomáhá, když dáte jogurt do mrazáku v hrnci velkém tak, abyste jej během zamražování mohli několikrát důkladně promíchat. Nezapomeňte nádobu zakrýt fólií!

Zkusili jste už jogurt jako přílohu?

Ano, jogurt je poklad, který zjemní a vylepší mnohý hlavní chod, především pokud je jeho součástí:

  • pečené kuřecí maso
  • luštěniny
  • zelenina v jakékoliv úpravě – čerstvá, dušená i grilovaná

Pokud si nejste jistí, zda bude jogurt vhodně doplňovat maso či nikoliv, zkuste se zamyslet zda:

By bylo jídlo dobré se zakysanou smetanou?  Pokud ano, můžete ji směle nahradit řeckým jogurtem. Jogurt lze také použít při přípravě desertů – jako je pana cotta nebo na některé koláče. Tak či onak, nebojte se při vaření a pečení experimentovat!