V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Jste připraveni oslavit mezinárodní den lívanců a palačinek?

28. února je váš den, pokud milujete palačinky. Nemůžete si nechat ujít takovou skvělou příležitost si na nějaké zajít nebo zaexperimentovat doma a připravit si vlastní! Podívejte se, jak palačinky připravují v různých koutech světa.

Fanoušci palačinek zbystřete, opět po roce začíná váš čas! Dne 28. února budeme opět slavit nejdůležitější svátek roku – Den lívanců a palačinek! Máte už namaštěné pánve a připravené obracečky? Už se vám sbíhají sliny? Skvělé, teď už jen potřebujete osvědčený recept. Letos ale zkuste něco jiného, než palačinky potřené marmeládou. Víte, jak si palačinky a lívance užívají v různých částech světa?

Americké lívance

Jsme si jisti, že tyto lívance určitě znáte – jsou o něco menší, než ty naše typické evropské, ale jsou mnohem silnější, takže vás zasytí na dlouhou dobu. Pokud chcete připravit klasické americké lívance, musíte mít o něco hutnější těsto. Hotové lívance se podávají navršené na sebe do pomyslné věže posypané kousky ovoce a bohatě zalité javorovým sirupem.

Crepes

Crepes jsou úzké tenké palačinky. Jsou nejvíce populární právě u nás v Evropě, takže je tu velká šance, že jste již s nimi setkali. Tím, že jsou tak úzké, jsou o něco složitější na přípravu, jelikož by se mohly potrhat, ale praxe dělá mistra. Nejlépe se dělají tak, že se po pánvi rozetřou rovnoměrně palačinkovou paličkou. Nejlepší jsou namazané malou vrstvou sladké pomazánky (čokoládové, tvarohové, z horkého ovoce) nebo na slano (sýr, šunka, vejce, houby) a stočené roliček či přeložené na čtvrt. 

Uttapam

Nikdy jste neslyšeli o Uttapam? To vám vůbec nemáme za zlé, pokud jste nebyli v Indii. Je to v podstatě tlusté těsto plněné mnoha různými ingrediencemi a nakonec delikátně osmažené. K dokonalosti Uttapam dotahují různé omáčky, které se blíží pikantnímu čatní. Pokud se vám naskytne možnost, ochutnejte Uttapam a zjistěte, jak chutná Indie.

Apam balik

I v Malajsii mají své vlastní palačinky – slavné Apam Balík. Tyto palačinky jsou tak úžasné, že byly dokonce prohlášeny za pokrm symbolizující malajské kulturní dědictví. A co je na nich tak zvláštního? Jsou velmi tenké a plněné neobvyklými přísadami, jako je kukuřice nebo arašídy v cukru, a jakmile je hotovo, přeloží se na polovinu a nakrájí na malé ,,jednohubky“, takže se snadno konzumují.

Raggmunk

Pokud se někdy ocitnete ve Švédsku, definitivně musíte vyzkoušet lahodné Raggmunk. Jedná se o speciální švédské palačinky vyrobené ze strouhaných brambor, čímž si získávají svoji typickou plnou chuť. Často také obsahují česnek či cibuli a servírují se s brusinkami a soleným vepřovým masem. Ta nejlepší volba pro ty, kteří si ve sladkých palačinkách nelibují.

Pannukakku

Pokud nemůžete najít pánev, stále si můžete pochutnat na lahodných palačinkách – ve finském stylu! Pannukakku, slavné finské palačinky jsou jedny z mála palačinek, které jsou pečené, nikoliv smažené. Lahodné těsto se jednoduše nalije do velkého plechu a peče se v troubě. Když je těsto hotové, Finové ho krájí do velkých čtverců a servírují s pořádnou dávkou džemu a šlehačky. Už kupujete letenku do Finska?

Cong jste bǐng

Jsme si jisti,že jste již určitě chutnali nějaké čínské jídlo, ale pravděpodobně ne jejich palačinky. To je vážně škoda, jelikož jsou prostě vynikající! Jsou o něco silnější, než klasické palačinky a jsou ochucené jarní cibulkou. Mají také zajímavou historii: proslýchá se, že je Marco Polo přivezl s sebou do Itálie, kde se nakonec vyvinuly do placek, které dnes známe jako pizzu.

Palačinky po česku

Základní těsto na klasické české palačinky je následující:

  • 140 g hladké mouky
  • 250 ml polotučného mléka
  • 2 vejce
  • špetka soli
  • olej nebo máslo na opékání palačinek

Vše smícháme, prošleháme metlou a smažíme na tenké vrstvě oleje. Nejčastěji potíráme marmeládou, sypeme cukrem se skořicí či čokoládovou pomazánkou a zdobíme ovocem a šlehačkou.

Jak na perfektní palačinky

A jak dosáhnete naprosto perfektních palačinek, které jsou tenké a dokonale opečené? Vyzkoušejte náš palačinkovač Utile, díky kterému budete s radostí u vás doma palačinky podávat klidně každý týden :) Prohlédněte si ho zde.