V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Palačinky podle Julie Child

Snídaně je základ zdravého startu do nového dne. Spojíte-li kvalitní teplou snídani s pohodou v rodinném kruhu, máte vykročeno tím správným směrem. Stravovací kultura není jen o hřejivém pocitu v žaludku. Palačinky jsou navíc výtečné nejen k snídani!  A pokud omezíte použití oleje, může být výsledek opravdu lehký a zdravý. 

Domovem tolik oblíbených palačinek je sladká Francie.  Sladké „crepes“, nebo slané „gallates“ si získaly své příznivce po celém světě a tak si je často můžete dát nejen ve specializovaných creperiích. Většina si je ale připravuje doma - k snídani nebo k večeři. 

Přestože základní recept je velice snadný, chce to nemalý cvik a um, abyste dosáhli skutečně mistrovské palačinky – jemné a co nejtenčí, ale přitom požadovaného dokonale symetrického tvaru.  Palačinky samozřejmě naleznete i ve světoznámé kuchařské bibli, v knize „Umění francouzské kuchyně“ od Julie Child, Američanky, která francouzskou národní kuchyni zpopularizovala i za oceánem.

Recept na lehké palačinkové těsto:

·         ¾ hrnku mléka

·         ¾ hrnku studené vody

·         3 žloutky

·         1 lžíce cukr krystal

·         3 lžíce rumu nebo likéru Contreau

·         1 hrnek hladké mouky

·         5 lžic rozpuštěného másla

Jedna dávka vystačí přibližně na 10 až 12 palačinek o průměru 15 cm. Je to přesně to množství, které budete potřebovat, pokud chcete udělat palačinkový dort.

Začněte vmícháním žloutku do mouky, následně pomalu přidávejte zbylé tekutiny.  Nejlepšího výsledku dosáhnete, když vše umixujete v mixéru. Pokud to budete dělat ručně – tak chcete-li mít absolutně hladké těsto bez žmolků, zkuste nakonec těsto propasírovat přes cedník. Směs poté nechte odpočinout alespoň 2 hodiny v chladničce. Chcete-li mít teplou snídani, není nic jednoduššího, než těsto připravit už večer a ráno si dát rozcvičku s pánví. Pokud toužíte po hutnějších palačinkách, můžete vodu nahradit mlékem nebo smetanou. V receptu slouží voda ke zjemnění a odlehčení těsta. Přidáte-li do směsi 1/2 droždí, dočkáte se nadýchanějších placek.

Jemná chuť palačinek vznikne obzvlášť tehdy, budete-li je smažit na přepuštěném másle, případně na směsi másla a oleje. Osmažit jemné palačinky bez potrhání vyžaduje schopnost palačinku opatrně uchopit a otočit – asi nejbezpečněji (pro připravovaný pokrm) to uděláte prsty. Efektní i efektivní je samozřejmě i prohazování palačinek přímo pánví – tam ale musíte ovládnout i jistou míru žonglérského umění.

Pokud si z přípravy palačinek zoufáte, tak nemusíte. Na trhu jsou k dostání speciální palačinkovače, s nimiž pohodlně připravíte palačinek, kolik jen budete chtít.. Chcete-li omezit použité nádobí na minimum, můžete zkusit třeba náš palačinkovač Utile.