V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Přírodní afrodiziaka pro vášnivý valentýnský večer

Jak si okořenit vztah? Zkuste potraviny, jenž působí jako přírodní afrodiziaka, které vás nabudí do akce! Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Některé potraviny známé svými afrodiziakálními účinky fungují na principu prokrvení orgánů, jiné mají vliv na vylučování hormonů a v neposlední řadě jejich vůně dokáže podnítit a omámit smysly. A kdy jindy je nejpříhodnější příležitost si vytvořit příjemný pikantní večer než na Valentýna?

Afrodiziální kuchyně byla známá už za Starého Řecka. Například řecká bohyně Afrodita připravovala nápoj lásky, který servírovala svým milencům, aby se poddali milostnému šílenství. A z čeho si připravit takové afrodiziakální valentýnské menu?

 

Přírodní afrodiziaka v potravinách:

 1. Chřest

Říká se, že chřest nabudí i netykavky. Ne nadarmo se mezi největší konzumenty chřestu řadí Francouzi, a možná i z toho důvodu se považují za výborné milovníky. Můžete si z chřestu udělat krémové rizoto či si ho připravit obalený ve slanině jako předkrm.

 2. Ostré koření - chilli, pepř

Právě ostré koření vás pořádně rozpálí! Pálivé chilli papričky patří do skupiny potravin, které prokrví celé naše tělo, včetně pohlavních orgánů, které jsou tak o dost citlivější. Také pepř má schopnost přivést nás do varu, neopomeňme rčení: Trocha pepře – ať se vzepře. Co například přidat chilli do čokoládového dezertu a udělat z něj výjimečnou pikantní slast, či přelít steak pepřovou omáčkou?

 3. Ryby a mořské plody

Mušle, humři, kaviár, krevety, ale i ryby jsou považovány za jedny z nejznámějších přírodních afrodiziak. Také se skvěle hodí na každou významnější příležitost, jelikož si je většina z nás nedopřává často. Jaký národ je považován za nejvytrvalejší milence, co myslíte? Jsou to překvapivě Skandinávci a otázkou je, zda za to může právě vyšší konzumace ryb. Pokud je máte rádi, objednejte si sushi, grilovaného lososa, či salát s krevetami a nezapomeňte na sklenku dobrého suchého bílého vína.

 4. Jahody

Jahody se na seznam pochoutek, které zvyšují libido, mohly dostat díky svému tvaru, vůni, nadpozemské chuti i obsahu zinku, který nás činí silnějšími. Jedno je jasné, jahodami nikdy nic nezkazíte a skvěle doplní milostnou atmosféru. Nestárnoucí klasika je kombinace jahod se šampaňským, jahod v čokoládě, či se šlehačkou. No řekněte, odolali byste? Navíc, trocha bublinek může uvolnit zábrany a možná i dostanete chuť zkoušet nové věci.

 5. Med

Medovina dříve bývala nápojem novomanželů. Po tom, co byl pár sezdán, odebral se do ústraní a dopřával si tento lahodný nápoj, dokud v nich neprobudil vášeň. Zkuste to i vy a pozorujte, co s vámi udělá sklenička horké medoviny!

 6. Čokoláda

Čokoláda, stejně jako cvičení, uvolňuje do těla endorfiny – hormony štěstí a probouzí vášeň. Také obsahuje velké množství aminokyseliny fenyletamin, která přirozeně bojuje proti depresím a co je pro nás důležitější - povzbuzuje i libido.  S čokoládou si také můžete užít spoustu zábavy. Věříme, že vymyslíte několik zábavných kratochvílí s trochou rozpuštěné čokolády. Rozhodně nezklame čokoládové fondue – ovoce máčejte v čokoládě a vkládejte si ho vzájemně do úst!

Užijte si příjemný valentýnský večer plný zábavy a dobrého jídla.