V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Sladkosti, které nezradí dietní odhodlání

Máte strašnou chuť na sladké, pak se podíváte na kalhoty, které by…mohly být o něco větší, a tak tu vtíravou myšlenku na chvíli zaplašíte. Ale ona se vrátí! Netrapte se a připravte si raději domácí sladkosti, aniž byste sabotovali svůj plán na hubnutí.

Pokud vás opravdu honí mlsná a vy zrovna nemáte to "pravé" období na to, abyste odlovávali (například před důležitou poradou), zkuste aspoň něco zdravého. 
V dnešní době lze kouúpit zdravé a chutné alternativy nejen v prodejnách zdravé výživy, ale i v mnohých supermarketech. Pokud si ovšem chcete být 100% jistí, co jíte - případně vám složení prodávaného nevyhovuje - připravte si sami! Další nespornou výhodou je, že ušetříte.

Jeden takový recept, který nabízí ochucení přesně podle vašeho gusta je na jáhelník.

Jáhelník

150 g jáhel

60 g kokosové mouky nebo proteinového prášku

4 vejce

4 jablka

60 g rozinek (namočte si je předem)

Máslo či jiný tuk na vymazání

 

Pořádně propláchněte jáhly vařící vodou – pokud byste je nespařili, byly by hořké. Poté je uvařte na kaši. My je vařili ve vodě, ale můžete použít i mléko. Nechte kaši vychladnout.  Rozklepněte všechna vejce a oddělte bílky od žloutků.  Žloutky vmíchejte spolu s kokosovou moukou / nebo proteinovým práškem do kaše. Vyšlehejte bílky a pěnu vmíchejte do kaše.  Jablka nastrouhejte a přidejte rozinky. Do pekáče, nebo dortové formy dejte polovinu kaše a rovnoměrně rozprostřete, pokryjte jablečnou směskou a poté překryjte zbytkem kaše.

Dejte na 30 minut péci do trouby, vyhřáté na 180 stupňů.