V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Velikonoce včera a dnes + tradiční pokrmy

Jaro odstartovalo s plnou parádou a my se těšíme na Velikonoce. Na všechny ty dobroty, které nás čekají a přípravy, které nás naladí na atmosféru Velikonoc. Víte však, jaké byly tradiční velikonoční pokrmy a proč se vlastně Velikonoce slaví? Zkuste tento rok obnovit staré zvyky a přivítejte jaro s radostí!

Kdo se těší na Velikonoce? Velikonoce pro nás znamenají takový symbolický start toho pravého jara a my už se nemůžeme dočkat. V dnešní době je ještě více důležité, když se v našem životě vyskytne pár zvláštností, které naruší náš řád a rutinu.

No řekněte, co je lepšího, než všechny ty společné přípravy, velikonoční výzdoba bytu a pečení dobrot, na které se můžeme těšit jen jednou v roce? Pokud máte děti, čeká vás navíc odměna v podobě jejich rozzářených očí. Zejména,  pokud je zapojíte do příprav, jako jsou barvení vajíček a vyfukování kraslic. Je toho mnoho, co se musí nachystat. Od pomlázky, přes přípravu té správné koledy či barvení vajíček.

 

Původ Velikonoc

Pojďme si připomenout něco z podstaty Velikonoc. Naše současné Velikonoce si stále nesou určité prvky dávných tradic, i když už málokdo z dnešní generace ví, kde je zakotven jejich původ. Samotné velikonoční období prapůvodně znamenalo vítání jarního slunovratu a vlivem křesťanství se přeměnilo na oslavy znovuzrození Ježíše Krista.

Dnes jsou Velikonoce především kulturní a společenskou událostí. Tyto svátky nemají pevné datum, slaví se vždy 1. neděli po prvním jarním úplňku, který vychází na období mezi 22. březnem – 25. dubnem. Velikonočním svátkům předcházel půst plný odlehčených jídel, který se držel 40 dní před Velikonocemi (bez neděl, o kterých si naši předci dopřávali lepší „nedělní“ oběd, maso či koláče). Nevíme jak vy, ale my si 40denní půst nedovedeme představit (i když by nám vůbec neuškodil :D).

 

Velikonoční pondělí – vrcholná ,,Pomlázka“

Dnes je považována za vrchol Velikonoc pondělní pomlázka. Je to velmi zábavná kratochvíle, která se naštěstí stále dodržuje, i když dnes především na vesnicích. Pomlázka je od slova pomladit, tedy pokud dostanete řádně vyšleháno, neuschnete a budete svěží až do příštích Velikonoc. S pomlázkou je také spojena koleda, za kterou dostanou chlapci od děvčat koledu – vajíčka, pentle, sladkosti (čokoládové zajíčky a vajíčka jistě vedou) a dospělí koledníci také občerstvení a nebo také panáka něčeho ostřejšího :)  Už máte tu svoji připravenou, nebo letos zůstanete u klasické: Hody, hody, doprovody?

 

Velikonoční období a tradiční hodování

Velikonoční vajíčka, mazanec, beránek i nádivka jsou neodmyslitelnou součástí Velikonoc. Znáte však ty opravdu tradiční velikonoční pokrmy, které se dříve na Velikonce dělávaly? Týden před Velikonocemi se nazývá ,,Svatý týden“. Mimo tradičních příprav, jako je pletení pomlázky, barvení vajíček a kraslic, pečení velikonočního beránka, mazance a klasické nádivky se na vesnicích konají i různé taneční veselice a zábavy. A jaká tradiční jídla se v tomto týdnu připravovala?

Zelený čtvrtek - Kočičí tanec, Šumajstr nebo Pučálka.

Velký pátek - obvykle postní den, který se mohl narušit pouze jídlem z ryb.

Bílá sobota - začínalo pravé hodování. Nechyběly mazance, pečené Jidáše a jako hlavní chod se v sobotu podávala nádivka.

Boží hod velikonoční - neděle -  klasické buchty z kynutého těsta a také tradiční beránek (ať už maso, či alespoň upečený ze sladkého těsta).

Velikonoční pondělí - tradičně ve znamení vajíček. Vajíčka se připravují smažená, plněná, jako pomazánky, přidávají se do omáček a do velikonoční nádivky.  

NÁŠ TIP: Perfektní vejce připravíte snadno a rychle s naším vařičem na vajíčka PRO UTILE

 

Co je Pučálka nebo Šumajstr? Tradiční velikonoční pokrmy

Pučálka – klasický staročeský pokrm: naklíčený hrách se osolí a opepří a opeče na másle.

Pražmo – připravuje se jako pučálka, jen místo hrachu se nahradí naklíčenou pšenice či ovsem. 

Kočičí tanec – zapečený pokrm z uvařené čočky, krup, česneku a osmahnuté cibulky s majoránkou.

Šumajstr – to samé, jako Kočičí tanec, ale místo čočky se použijí uvařené fazole.

Klobásníky – staročeské pečivo: klobása či mleté maso zabalené v těstíčku z kynutého těsta.

Velikonoční mazanec – pocukrovaný bochánek z kynutého těsta a rozinek.

Velikonoční beránek - z třeného nebo piškotového těsta politý čokoládou či posypaný moučkovým cukrem.

Jidáše – kynuté těsto se splete do malých houstiček, které se posypou mandlemi, rozinkami a upečené se pocukrují či polijí medem.

Velikonoční ptáčci - jsou z kynutého těsta, které se upraví do tvaru ptáčků - vyválí se do válečků a zauzlují, hlavička je definována očičkami v podobě rozinek.  

Velikonoční nádivka - tradiční jídlo, které nesmí na vašem stole chybět. Je především z vajec, uzeného masa, rohlíků a čerstvých zelených bylinek (petrželka, kopřivy).

A na jaké pokrmy se letos chystáte vy? Zůstanete u tradic? Přejeme krásné Velikonoce, které stále zůstávají jedním z nejkrásnějších svátků v roce.