V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Udržme planetu zelenou

S Delimano Green Planet

Přestože naše planeta zdálky vypadá modře, je naší společenskou odpovědností a morální povinností udržet ji... zelenou. Musíme se snažit o »zelené« postupy, které pomáhají redukovat odpad, šetřit přírodní zdroje, zlepšovat kvalitu ovzduší a vody a chránit ekosystémy. Zachováváním naší planety chráníme naši současnost i budoucnost. Zajišťujeme, aby vzduch byl dost kvalitní k dýchání, voda byla bezpečná k pití a aby naše jídlo bylo zdravé. Chcete udělat svět lepším a zelenějším místem? Důležitou součástí řešení je pak nádobí Delimano Green Planet.

 

Jak nádobí Delimano Green Planet udržuje planetu zelenou?

Dodržováním tří R: recyklace, repetitivní použití, redukce! 

1. Recyklace

Tělo nádobí Delimano Green Planet je vyrobeno ze 100% recyklovaného hliníku. Nádobí nejen zahájí svou kulinářskou cestu ekologickým způsobem, ale také tak dokončí svůj životní cyklus, protože je zcela recyklovatelné. Výroba nádobí z recyklovaného hliníku produkuje o 95 % méně škodlivého odpadu než výroba z čistého hliníku*. Hliník vám v kuchyni také pomůže ušetřit čas a energii. Má vynikající tepelnou vodivost a zajišťuje rovnoměrné a rychlé vaření.

Kromě toho, že udržuje naši planetu zelenější a zdravější, nepřilnavý povrch nádobí Green Planet PPG Eclipse je vyroben na vodní bázi a bez škodlivých látek, jako jsou těžké kovy, PFOA nebo PFOS. 

2. Repetitivní použití

Rukojeti nádobí jsou z 50 % vyrobeny z přírodních surovin z udržitelných certifikovaných zdrojů a obnovených materiálů vzniklých opětovným použitím z interní výroby. Rukojeti jsou také recyklovatelné.

3. Redukce

Obal, ve kterém nádobí dostanete, je vyroben z recyklovaného papíru a je biologicky odbouratelný.

*na základě zprávy Evropské asociace pro hliník, 2012

 

Nejlepší čas na zasazení stromu byl před dvaceti lety. Druhý nejlepší čas je právě teď.

Jako příslib udržování životního prostředí co nejzelenějšího se Delimano také rozhodlo spolupracovat s organizací OneTree Planted v rámci projektu s názvem »Pečuj o přírodu – zasaď strom«. Při každém nákupu nádobí je část výdělku darována na pomoc při zabraňování odlesňování.

Pokud dva stromy vyprodukují tolik kyslíku za rok, kolik potřebuje čtyřčlenná rodina, představte si, jaký dopad má jeden les. Odlesňování je tedy velkým problémem na celé naší planetě a ovlivňuje nejen tvorbu čerstvého vzduchu, ale i celou planetu, protože v lesích žije více než 80 % suchozemských druhů zvířat, rostlin a hmyzu. Navzdory těmto neocenitelným výhodám údaje OSN ukazují, že každý rok je zničeno až 12 milionů hektarů lesa. Řada nádobí Delimano Green Planet je zde, aby krůček po krůčku pomohla s výsadbou co nejvíce stromů.

Lepší chuť, lepší planeta

Jak vidíte, kuchyňské nádobí Delimano Green Planet se stará nejen o to, kde žijete, ale také o to, co jíte. Z dlouhodobého hlediska bude zelenější planeta poskytovat zdravější jídlo. Z krátkodobého hlediska je nádobí navrženo tak, aby vám chutnalo vše, co si zdravěji připravíte. Takže můžete pomáhat planetě, zatímco se dobře najíte!