V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Proč tak všichni blázní s indukčním nádobím a sporáky?

Pokud uvažujete o investici do indukčního sporáku, určitě nejste sami. Indukční sporáky se již dlouho používají při vaření v komerční oblasti a rychle si nacházejí svoji cestu do kuchyně každé moderní domácnosti. Proč s tím tedy všichni blázní a je něco, čeho byste se měli obávat?

Přemýšlíte o koupi indukčního sporáku? Určitě nejste sami. Indukční sporáky se již dlouho používají při vaření v komerční oblasti a rychle si nacházejí svoji cestu do kuchyně každé moderní domácnosti.

Rychlejší a energeticky účinnější než klasické sporáky

Největší výhodou vaření s indukcí je její impozantní rychlost a energetická účinnost. Indukční sporáky jsou rychlejší než standardní sporáky, varné desky a dokonce i plynové hořáky! A co víc – jsou navrženy tak, aby ohřívaly obsah přímo při kontaktu, takže se nezahřívá celý povrch sporáku a existuje nižší riziko popálení.

Abychom shrnuli tyto výhody:

  • Rychlejší zahřátí a zchlazení

  • Kratší celková doba vaření

  • Vysoká energetická účinnost

  • Nižší riziko popálení

Indukční nádobí Delimano:

Musím si koupit novou sadu nádobí?

Nebudete si muset koupit kompletní novou sadu nádobí...ale všechno nádobí, které máte, pravděpodobně kompatibilní nebude. Indukční sporáky fungují jinak než standardní sporáky. Namísto toho, aby k vytváření tepla používaly elektřinu nebo plyn, jsou indukční sporáky vybaveny spirálovým drátem pod povrchem, který vytváří magnetické pole. Toto pole vytváří teplo při kontaktu s jiným magnetem. Aby magnetický obvod fungoval (a aby se vaše jídlo uvařilo!), musí být vaše nádobí:

  • z litiny
  • z oceli nebo magnetické nerezové oceli se železem
  • keramické nebo smaltované

Je používání indukčních sporáků zdravé?

Lidé se často obávají toho, že indukční sporáky vytváří magnetické vlny, které jsou škodlivé pro zdraví. Bylo provedeno mnoho studií zaměřujících se na potenciální zdravotní důsledky vaření na indukčním sporáku a nebyly shledány negativní korelace. Chcete-li si být jisti, měli byste mít na paměti, že se v bezprostřední blízkosti sporáku bude nacházet určitá rozptylová energie. Ideální řešení je proto následující:

  • Vyhněte se postávání v oblasti 5-10 cm od sporáku po delší dobu
  • Používejte nádobí, které pokrývá celý průměr plotýnky

Je používání indukčních sporáků zdravé?

Bylo provedeno mnoho studií zaměřujících se na potenciální zdravotní důsledky vaření na indukčním sporáku a nebyly shledány negativní korelace. Mějte na paměti, že se v bezprostřední blízkosti sporáku bude nacházet určitá rozptylová energie. Vyhněte se proto delšímu postávání v blízkosti do 10 cm od sporáku a používejte nádobí, které pokrývá celý průměr plotýnky.